Sen nerdeysen? İndirimler Orada!
Görünüm
Kategoriler
SSL

Sıkça Sorulan Sorular

Kullanıcı Sözleşmesi

BİLGİLENDİRME FORMU VE MESAFELİ HİZMET SÖZLEŞMESİ

SAĞLAYICI:
Ünvanı: İravis Bilişim Bilgisayar Matbaa ve Pazarlama Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi
Adresi: Firuzağa Mah. Cezayir Çıkmazı No:6/1 Beyoğlu/İstanbul- TÜRKİYE
Telefon: +90 (212) 249 82 75
Faks: +90 (212) 249 82 76
Email: info@sennerdeysen.com
(Aşağıda Sağlayıcı ya da İRAVİS  olarak anılacaktır)
MÜŞTERİ:
Adı - Soyadı: -
Adresi : -
Telefon: -
E-Posta: -
(Aşağıda Müşteri olarak anılacaktır)

1. SÖZLEŞME KONUSU
İRAVİS İnternet üzerinden işbirliği ortaklarının hizmetleri için kampanya indirim kodları edinme olanağı sunmaktadır. www.sennerdeysen.com  (Bundan böyle “Web Sitesi” olarak anılacaktır) adresinde yayın yapan İRAVİS web sitesinde her gün çeşitli bölgeler için bir İşbirliği Ortağının (bundan böyle „İşbirliği Ortağı" olarak anılacaktır) serbest zaman, gastronomi ve eğlence alanlarında münhasır Kampanyası sunulmaktadır. İRAVİS hizmetleri, İşbirliği Ortağının Kampanyası ile ilgili kampanya indirim kodlarının satışının gerçekleştirilmesiyle sınırlıdır. İşbu sözleşmede içinde geçen kampanya terimi 4077 Sayılı Kanun madde 7’de hükme bağlanan kampanya niteliğinde olmayıp sözlük anlamı ile kullanılmaktadır. Aşağıda tüketici tarafından satın alınan indirim kuponunun detayları yer almaktadır.


HİZMET AÇIKLAMASI                                        ADET                                     FİYATI                                ARA TOPLAM(KDV DAHİL)

TOPLAM (KDV DAHİL)                        


2.
İRAVİS HİZMETLERİ
2.1 İRAVİS  ilgili İşbirliği Ortağı adına Kampanyalar için (i) kampanya indirim kodlarını nihai müşteriye satacaktır, (ii) müşterilerin ödemesini tahsil edecektir ve (iii) İşbirliği Ortağına aktaracaktır. Kampanya indirim kodunda belirtilen hizmetle ilgili müşteri taleplerinden münhasıran İşbirliği Ortağı sorumludur.
2.2 İRAVİS online olarak sunulan verilerin uygunluğunu veya hatasız olmasını garanti etmez.
2.3 İndirim kampanyasına konu somut hizmetler ve bunların gerçekleştirilmesi için gerekli ön koşullar müşteri tarafından seçilen Kampanya'dan sorumlu olan İşbirliği Ortağına bağlıdır.
İRAVİS işbirliği ortakları, ilgili Kampanya'ların gerçekleştirilmesi konusunda (ve varsa diğer kararlaştırılmış hükümler) bu sözleşme çerçevesinde sorumludur. Kampanya'da belirtilen hizmetlerin sağlanması konusunda müşterilerin sözleşme tarafı yalnızca İşbirliği Ortağıdır. GRUPFONİ sadece aracı olarak görev almaktadır. Bu sebeple, Kampanya konusu hizmetin ifasından İRAVİS sorumlu değildir.
İRAVİS faaliyetleri yalnızca bu Kampanyaları toplamak, yayımlamak ve bu Kampanyalar konusunda aracılık etmektir.
2.4 İRAVİS  ilgili İşbirliği Ortağından işbirliği sözleşmesi ile almış olduğu rızası çerçevesinde onun adına ödeme tahsilatını gerçekleştirmektedir. Satın alınan kampanya indirim kodlarının ödemesi yalnızca kredi kartları veya mobil ödeme ile gerçekleşmektedir. İRAVİS bazı durumlarda belirli ödeme yöntemlerini iptal edebilir. O sırada geçerli ödeme yöntemleri İRAVİS web sitesinde belirtilecektir. Ödeme yöntemleri hakkında ek bilgileri www.sennerdeysen.com adresindeki SSS (Yardım) bölümünde yer almaktadır.

3. KAMPANYA İNDİRİM KODU SATIN ALINMASI VE KARŞILIĞININ TAHSİLİ
3.1 İRAVİS web sitesinde, seçilen şehre ait ilk sayfada, güncel Kampanya, Kampanya koşullarıyla birlikte sunulmaktadır. "Satın Al" üzerine tıklayarak işlem başlatılır ve takip eden sayfalarda Müşteriye ait istenen tüm veriler girilir.
3.2 Tüm gerekli bilgiler girildikten sonra, Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmelik (bundan sonra Yönetmelik olarak anılacaktır) gereğince Kampanya ile ilgili işbu Mesafeli Hizmet Sözleşmesi Müşteriye sunulur. Bu belgenin okunup kabul edildiği Müşteri tarafından ilgili bölüm işaretlenerek teyit edilir ve Kampanya'ya bağlayıcı bir katılım talebi gönderilmiş olur. Kampanya'ya katılım talebinin gönderilmesinin üzerine derhal e-maille, Müşteri tarafından verilen e-mail adresine bir kayıt onayı gönderilir.
3.2 Kampanya, İşbirliği Ortağı adına İRAVİS tarafından ancak, ilgili Kampanya için İRAVİS web sitesi müşterileri tarafından, İRAVİS web sitesinde belirlenen ve Kampanya'da belirtilen asgari kampanya indirim kodu sayısı sipariş edildiği takdirde kabul edilmektedir (ve ancak bu durumda İşbirliği Ortağının ifa borcu doğmaktadır). Sipariş bilgileri İRAVİS tarafından kaydedilmekte, müşteri kredi kartından provizyon alınmakta ancak tahsilat yapılmamaktadır.
3.3 Kampanyada belirlenmiş olan Asgari sayıda kampanya indirim kodu satın alınır alınmaz, (kampanya süresinin bitmesinden önce veya hemen sonra) kredi kartından tahsilat gerçekleştirilir ve bu konuda Müşteri email ile bilgilendirilir. Aynı şekilde, Kampanya süresinin bitiminden sonra, kampanyada belirlenen asgari sayıda kampanya indirim kodu alınıp alınmadığı konusunda e-maille Müşteriye bilgi verilir. Kampanya tamamlandıktan sonra müşteri iptalleri ile kampanya alt sınırının altına düşülse bile aktif olmuş bir kampanyanın iptal edilmesi mümkün değildir. Bu şekilde satılmış olan kuponlar geçerliliğini kaybetmez.
3.4 İRAVİS  tarafından ödemenin tahsil edilmesi üzerine Müşteri e-maille web sitemize bir link alır ve bu web sitesi üzerinden kampanya indirim kodu kupon olarak bastırılabilir veya pdf belgesi olarak kaydedilebilir. İRAVİS gerekli gördüğü hallerde, bu kampanya indirim kodunu, e- posta yerine farklı bir yolla (örneğin, kargo, normal posta, kurye, SMS vs.) müşteriye gönderebilir.
Müşteri’nin kampanyalara katılım için, gerekli olası hazırlıkları kampanya indirim kodunu alana kadar bekletmesi gereklidir. (örneğin seyahat biletlerinin veya gecelemelerin rezervasyonu). Rezervasyon üzerinden iki iş günü geçmesine rağmen Müşteri’ye geri bildirim yapılmamışsa mutlaka İRAVİS müşteri hizmetlerine başvurulması gereklidir.( info@sennerdeysen.com )
3.5 Kampanya indirim kodu Müşteriye e-maille gönderilmiş olan İRAVİS web sitesi linki üzerinden kullanıma sunulmaktadır. Bu e-maili İRAVİS Müşteri tarafından belirtilen kişi ve e-mail adresine göndermektedir. Gönderi ancak gerekli sayıda kampanya indirim kodu satıldığı tespit edildikten sonra gerçekleşmektedir. Mücbir sebep hallerinde, gönderi süreleri mücbir sebep süresince uzamaktadır.
3.6 Kampanya indirim kodları yalnızca somut olarak belirtilen süre zarfında, web sitesinde belirtilen Kampanya değerleri içinde sunulan Kampanya için geçerlidir. Kampanya indirim kodları ile Müşteri veya belirttiği kişi, kampanya indirim kodunda belirtilen Kampanya'nın İşbirliği Ortağında, Kampanya'da belirtilen koşullarda, Kampanya'nın geçerlik süresi zarfında, güncel normal fiyattan bağımsız olarak verilecek mal veya hizmet karşılığında Kampanya'da belirtilen miktarı ödeme hakkını kazanmış olur. Kampanya indirim kodu ibraz edilmeden Kampanya talep edilemez.
3.7 Kampanya indirim kodlarının tahsil süresi, İRAVİS  web sitesinde Kampanya sayfasında ve Müşteri’ye gönderilen kampanya indirim kodunda yazılıdır. Kampanya indirim kodu üzerinde yazılı tarih, tahsil süresi için belirleyicidir. Müşteri’nin, Tahsil süresi geçtikten sonra kampanya indirim kodunda belirtilen koşullarla Kampanya'nın gerçekleştirilmesini talep hakkı yoktur.
3.8 Kampanya indirim kodları aynı İşbirliği Ortağının bir başka Kampanya'sı veya başka bir İşbirliği Ortağının Kampanya'sı ile değiştirilemez.
3.9 Kampanya indirim kodları renklendirme veya şekillerin tasarımı açısından web sitesinden farklılık gösterebilir, ancak değerleri farklılık göstermez. Kampanya indirim kodlarında tasarım değişiklikleri yapma hakkı saklıdır.

4. KAMPANYA SUNUMU
4.1 Bir Kampanya'nın İRAVİS  web sitesinde yapılan sunumu, İRAVİS web sitesine girildiği anda doğrudur. Ancak Kampanya içeriğinde küçük değişiklikler olabilir. İşbirliği ortağı İRAVİS web sitesi üzerinde Kampanya'nın genel tanımında gerekli değişiklikleri gerçekleştirmek için gayret edecektir.
4.2 İlgili Kampanya'larla birlikte kullanılan fotoğraflar yalnızca ilgili Kampanya'nın görselleştirilmesine hizmet etmektedir. Somut görüntüler bundan bağımsız olarak değişiklik gösterebilir.

5. KAMPANYAYA KATILMAK İÇİN ÖZEL KOŞULLAR
5.1 Bir Kampanya'ya katılmak için belirli kişisel ön koşullar (örneğin yaş, sağlık durumu, ağırlık, sürücü belgesi vb) gerekebilir. Bu koşullar İRAVİS web sitesinde ilgili Kampanya'ya dair sunumda bulunmaktadır. Gerçekleştirilen rezervasyondan sonra Müşteri veya talep hakkı bulunan kişinin bu asgari ön koşulları yerine getirmesinden Müşteri sorumludur. Asgari ön koşulların yerine getirilmemesi halinde rezervasyon ücretinin iadesi söz konusu değildir. Müşteri’nin katılım koşullarını dikkatlice okuması gerekli ve önemlidir.
5.2 Bir Kampanya'nın hava koşullarına bağlı olması ve ancak uygun hava koşullarında gerçekleştirilebilmesi mümkün olabilir. İRAVİS web sitesindeki ilgili Kampanya sunumunda Kampanya'nın talep edilmesinin belirli hava koşullarına bağlı olup olmadığı bildirilmektedir. Bu durumda kampanya indirim kodu tahsilinden önce İşbirliği Ortağından hava koşullarını öğrenmek Müşteri’nin sorumluluğundadır. Hava koşulları nedeniyle bir Kampanya'nın gerçekleştirilememesi halinde İşbirliği Ortağıyla Kampanya'nın gerçekleştirilmesi için uygun bir tarih Müşteri tarafından kararlaştırılır. İRAVİS  bu tür durumlarda, Kampanya'nın umulan tarihte gerçekleştirilememesi veya Müşteri’nin İşbirliği Ortağının hizmetini yeniden talep etmesi nedeniyle Müşteri’nin yaptığı masraf veya zararlar (örneğin seyahat masrafları, konaklama, refakatler, tatil vb.) nedeniyle hiçbir şekilde sorumlu değildir.
5.3 İşbirliği ortaklarının işbu sözleşmeye ek özel koşullar veya ilave önlemler öngörmesi mümkündür. Bu durumda Müşteri sipariş süreci çerçevesinde bu özel koşulları kabul etmiş sayılır.
5.4 Müşteri'nin İRAVİS'den satın aldığı kampanya indirim kodu, İşbirliği Ortağı veya 3. kişiler tarafından düzenlenen başka kampanyalarla birleştirilemez.
5.5 Müşteri, kampanya indirim kodunun çalınması ya da kaybolması ya da 3. kişilerce kullanılması halinde İRAVİS’ in ya da İşbirliği Ortağının sorumlu olmayacağını kabul eder.

6. EDİMDE DEĞİŞİKLİKLER
6.1 Kampanya'nın genel yapısını değiştirmemek kaydıyla, lüzumlu olması halinde Kampanya içeriği veya İşbirliği Ortağı bakımından değişiklik ve düzenlemeler söz konusu olabilir.
6.2 Bir Kampanya'nın içeriğinde önemli bir değişiklik olması halinde, kampanya indirim kodu henüz tahsil edilmemişse Müşteri sözleşmeden masrafsız olarak çekilebilir.

7. MÜŞTERİNİN ÇEKİLMESİ, FESİH, TARİH DEĞİŞİKLİĞİ
Bir kampanya indirim kodunun, geçerlilik süresi içinde, müşteri veya müşterinin belirlediği kişi tarafından tahsil edilememesi halinde müşteri veya belirlediği kişi kampanya indirim kodunu başka şekilde (örneğin uygun bir kişiye devrederek) kullanmaktan sorumludur. Yasal bir gerekçesi olmadığı takdirde cayma süresinin bitiminden sonra, müşterinin İşbirliği Ortağıyla sözleşmesini fesih etmesi ve/veya bu sebeple ödenmiş olan kampanya indirim kodu bedelinin iadesini talep hakkı söz konusu değildir.

8. FİYATLAR, ÖDEME, GÖNDERİ
8.1 Bir kampanya indirim kodunun İRAVİS web sitesinde belirtilen Kampanya fiyatı bağlayıcıdır. Tüm verilen fiyatlar son fiyatlardır.
8.2 Sipariş edilmiş kampanya indirim kodlarının ödemesi kredi kartları veya mobil ödeme olarak, tahsile yetkili aracı olması nedeniyle İRAVİS’e yapılacaktır. Geçerli ödeme yöntemleri İRAVİS (www.sennerdeysen.com) web sayfasında belirtilmektedir.
8.3 Bir kampanya indirim kodunun kaybedilmesi, kaybedildiğinin tahmin edilmesi, çalınması veya (kampanya indirim kodunun veya kampanya indirim kodu bilgilerinin) kötüye kullanım tehlikesi bulunuyorsa kampanya indirim kodu üzerinde bulunan erişim bilgilerinin kilitlenmesi için İRAVİS veya İşbirliği Ortağına derhal bilgi verilmesi gereklidir. Kampanya indirim kodu bilgileri elinde olan kişi bu kodu kullanmaya yetkilidir. Kampanya indirim kodları kişiye bağlı olmayıp bu kodları kullanmak için kampanya indirim kodunun ibrazı yeterlidir. Daha önce bildirim olmaması nedeniyle bir kampanya indirim kodunun haksız yere kullanılması durumunda İRAVİS ve İşbirliği Ortağına sorumluluk yüklenemez. Yukarıda açıklanan türden bir durum olursa Müşteri’nin İRAVİS müşteri hizmetleriyle temasa geçmesi gereklidir. (destek@sennerdeysen.com )
8.4 İRAVİS müşteri hizmetlerine erişim ve teslim süreleri tatil öncesi (özellikle yılbaşı) siparişler için değişebilir.
8.5 Müşteri satın aldığı hizmetin İravis,de ilan edilen bedelinden, kıyaslanan bedel (İravis 'de satışa sunulan hizmetin İravis indirimi olmaksızın geçerli olan bedeli) değerinde hizmetten yararlanmadığından yola çıkarak indirim ya da iade talebinde bulunamaz.

9. ÖDEME, ÖDEMENİN İPTALİ, TEMERRÜT
İravis tarafından kabul edilen, kredi kartı veya benzeri bir yöntemle ödeme durumunda, ödeme - hangi gerekçeyle olursa olsun- iade/iptal edilirse kampanya indirim kodu karşılığını ilgili İşbirliği Ortağından alma hakkı sona erer. Ödeme iade/iptal edilmeden önce İşbirliği Ortağında kampanya indirim kodu zaten kullanmışsa, kampanya indirim kodu alım bedeli Müşteri tarafından İravis’ e iade edilmelidir. İRAVİS’ İN  bu hususlar ilgili zarar veya tazminat talep hakları saklıdır.

10. CAYMA HAKKI
Müşteri, kampanya indirim kodunun kendisine işbu sözleşme kapsamında ulaştırılmasından itibaren 7 gün içerisinde herhangi bir sebep göstermeksizin cayma hakkını kullanabilir. Eğer hizmetin verilmesi indirim kodunun Müşteriye ulaşmasından sonra 7 günden daha kısa bir sürede yapılacak ise cayma hakkı hizmetin verileceği güne kadar kullanılabilir. Tüketici cayma hakkını kullandığını yasal süre içinde info@sennerdeysen.com   e-posta göndermek yoluyla bildirmelidir.

11. TEKRAR SATIŞ
Yazılı olarak aksi kararlaştırılmadıkça kampanya indirim kodunun ticari olarak tekrar satışı yasaktır

12. SORUMLULUK
12.1 İRAVİS, Kampanya konusu mal veya hizmetin müşteriye vereceği zarar, ziyan, bedensel yaralanma, kayıplar veya yaşam kaybından sorumlu değildir. Müşteri, bu hizmet ve malların gereği gibi kullanılmasından sorumludur.
12.2 İRAVİS, web sitesinde müşterilerce sunulan içeriğin doğruluğu, kalitesi veya tamlığı konusunda sorumluluk üstlenmez.
12.3 İRAVİS, web sitesi, broşürler, kataloglar veya diğer reklam materyallerinde bulunan sunumlar ve görüntü materyali İRAVİS tarafından müşterilere karşı bir güvence oluşturmaz ve aracılık sözleşmesinin içeriğini teşkil etmez.
13. TURİZM KAMPANYALARI  
. Bu itibarla Web Sitesi’nde yer alan tüm turizm kampanyaları ilgili mevzuata uygun olarak düzenlenmektedir. Turizm kampanyası bilgilendirme notlarında, ilgili tur ya da diğer etkinliğin bir başka acenta tarafından düzenlendiği belirtilmiş ise, Seyahat Acentaları Mevzuatı kapsamında o tur ya da etkinliğe ait her türlü sorumluluk turu ya da etkinliği düzenleyen seyahat acentasına aittir. İRAVİS  böylesi bir durumda seyahat acentalığı kapsamında herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

14. BİLDİRİMLER
İRAVİS veya bir İşbirliği Ortağı veya başka bir üçüncü kişiye gönderilecek tüm hukuki bildirimlerin yazılı olması gerekir.

15. YETKİLİ MAHKEME
İşbu sözleşmeden kaynaklanacak ihtilafların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.
SAĞLAYICI
MÜŞTERİ
TARİH